בית מדרש לגברים
בהנחיית יובל לויטה ומורים אורחים

מתי בפעם האחרונה הקדשת זמן לעצמך?

" טַעֲמוּ וּרְאוּ "

בא לפגוש את העומק שבך
ולגלות את העומק שבתורה
עם יובל לויטה
ב-"חממה", פרדס-חנה

הפקנו עבורך בית מדרש שבועי
עבודה פנימית, לימוד, דמיון, ניגון וחבורה

בא תקשיב מה מספרים בוגרי התוכנית:

הנה טעימה מכל הטוב הזה

ימי שלישי ערב | מידי שבוע ב- "חממה"

בין השעות 17:30- 21:30

יחידות לימוד

 • אייכה?” – יחידת הבסיס: לומדים בהעמקה כלים לגילוי הנפש, ואור העבודה בחבורה
 •  “חסידים היו שוהים”- לימוד הכנה לתפילה\ות
 • ויפגע יעקב במקום”- תפילה ערבית מכוונת(על בסיס ההקדמות ביחידה הקודמת)

 • “פרנס”- ארוחת ערב, שהיא חלק בלתי נפרד מעבודה שבלב: זמן של מרחב נתינה ומקום של גילוי נפש  של כל אחד ואחד מהחברים (בכל שבוע מישהו אחר)
 • “שלושת הנקודות”-  סוד ‘נקודת החבר’, ו’נקודת’ ההתבודדות.

 • “בני מחשבה טובה”- ספר עבודה: לימוד על הסדר עם האדמור מפאיסצנא- במיקוד להדרכה כיצד לבנות חבורה עובדת, וכן כלים מופלאים לעומק גילוי הנשמה, ודבקות בה’.

"החממה"
(תמר 7 ) פרדס-חנה

מספר המקומות מוגבל

עלות: 490 ש"ח לחודש

עלות רישום מוקדם עד ט' באב: 450 לחודש
מחיר מיוחד לסטונדטים ובחורי ישיבה

משתתפים משתפים:

יש איזו הזדככות פנימית יוצאת דופן מהלימוד פה, כתוב "המאור שבתןורה מחזירו למוטב" , למדתי תורה כמה שנים אבל מה שהחזיר אותי למוטב זה פה, קיבלתי את הבית מדרש פה במתנה אחרי כמה שנים של לימוד תורה כדי שאוכל לעשות ההזדככות הפנימית ולחזור למוטב
יותם אושר
מנכ"ל 'זינוק' רשת בי"ס פסיכומטרי
הגעתי מהרבה שנים של ישיבה ולימוד תורה, ששם הפעלתי בעיקר את השכל ואת האידאולוגיה ופתאום הגעתי למקום שדורש ממני לדבר פנימה, לדבר לא רעיונות, לא שכלים אלא איפה אני בכל הסיפור הזה. אני ממש רואה שאני גם מוציא את זה החוצה כלפי התלמידים שלי, אני דורש מהם לא לדבר רק רעיונות, לא ללכת אחרי איזה משהו כי זה מגניב או כי זה מלהיט אותם אלא כי יש חיבור עמוק פה
מתי מושקוביץ
ראש מכינה קדם צבאית 'חרב לאת'
קשה מאוד לתאר את מה שקורה פה, זו תורה שבעצם פוגשת את כל הקומה של הבן אדם, התורה הזאת יש בה כלים שבאמת אתה יכול להסתכל אחרת על עצמך, לנשום לתוך סיטואציות, להגיב אחרי כי אתה רגע ממתין
יוסף בר דוד
סמנכ"ל 'לוקחים אחריות'
חיבור בין החיים והעולמות של הפרנסה והזוגיות לעולמות של התורה והלב
מעיין יהודה כהן
סטראטאפיסט
השנה הזאת עזרה לי להאמין בעצמי ובכוחותיי. ובנוסף נתנה לי כלים ללכת בעולם בדרך שמיוחדת לי.
הלל בירם
סטודנט
זה מכניס מימד מאד עמוק של נוכחות ושל מודעות לתוך החיים כי אחרת החיים פשוט עוברים שוטפים
הרב אריאל אנסבכר
ר"מ ועו"ס קליני

יובל לויטה

מורה לחסידות וימימה
בן קיבוץ עין חרוד
מעביר תהליכי עומק במכינות קדם צבאיות
ובמגוון מסגרות ברחבי הארץ


קצת יותר לעומק:

יובל לויטה מנחה ומוביל בתי מדרש לעבודה שבלב "לחיות מבפנים",
מורה ל"חשיבה הכרתית" (לימודי ימימה זצ'ל) כ-21 שנה.
מנחה קבוצות התפתחות ועבודה פנימית, מלווה ומדריך צוותי חינוך שונים: ראשי מכינות, ישיבות, ובני נוער.
מלווה תהליכים אישיים וזוגיים להתפתחות והעצמה.

יובל קורא למסע ההתפתחות שלו "מעין חרוד להר סיני".

"נולדתי וגדלתי בקיבוץ עין חרוד מאוחד שבעמק יזרעאל. סיימתי שירות צבאי כלוחם בסיירת גולני, והלכתי ללמוד איזון גוף-נפש במכללת רידמן, שם נפתח לי הקשר עם העולם הפנימי. בעקבות זאת התחלתי (ועדיין נמצא) בתהליך מתמשך, מרגש, כנה ונוקב, של תשובה והתקרבות לעצמי, לעמי, לאלוהי.

תוך כדי המסע, זכיתי וזוכה למפגשים מופלאים, עם מורים, צדיקים, אנשים רבים פשוטים ויפים, וכמובן עם התורה הקדושה ומצוותיה האהובות. דרכם קיבלתי הדרכות וכלים משמעותיים להתקרבות והעצמה, שהם משני חיים כפשוטו! יותר מעשרים שנה זוכה להשפיע ולתת מהם, במפגשים אישיים, זוגיים, וקבוצתיים.

ציר העבודה הוא ההכרה ש"האדם הוא הפנימיות" (מדברי ר' חיים ויטאל בשערי קדושה) ולכן המחויבות הכי בסיסית של האדם היא להכיר את פנימיותו, לגלות את עומקה עד מהותו העצמית. מתוך הכרה זו ילמד להנהיג את חייו, בדרך של משמעות עמוקה, כנות, שמחה פנימית, יציבות וחיבור עמוק, משם יוכל להקרין ולהשפיע לכל הסובב אותו ב"עוז וענוה".

התפילה והחזון הגדול הם כמובן לגאולת ישראל, לטוב הכללי האמיתי שלנו כעם, ולכל העולם, אך האמונה אשר מבוססת על מורנו אהובנו הבעש'ט, היא שהגאולה הכללית תהיה תוצאה של גאולות פרטיות. ככל שעוד ועוד נשמות יתעוררו ויקחו אחריות על היציאה מהגלות הפרטית שלהם - מהמרחק מעצמם, ויתקרבו למהותם, תנועה זו של הפרטים, תקרב גם את היציאה מהגלות הכללית של העם והעולם, של חזרה למהותו, ולהגשמת החלומות הגדולים, בבחינת "היינו כחולמים", אמן ואמן"

יחידות לימוד (מפורט)

 • אייכה?” – יחידת הבסיס: לומדים בהעמקה כלים לגילוי הנפש, ואור העבודה בחבורה:

  “גילוי הנפש”: יחידה שמעוררת את עבודת ההכרה והמודעות העצמית. לומדים לבנות את “מקום אישי”- רחישת כלים פנימיים לתיקון, דיוק והשלמה עצמית, על יסודות פנימיות התורה. דרך עבודה בלתי אמצעית של גוף נפש, רוח נשמה.

  עבודה בחבורה: “אָ֧ז נִדְבְּר֛וּ יִרְאֵ֥י יְהֹוָ֖ה אִ֣ישׁ אֶל־רֵעֵ֑הוּ וַיַּקְשֵׁ֤ב יְהֹוָה֙ וַיִּשְׁמָ֔ע… (מלאכי ג’): מעגל אנושי קרוב, פתוח ואינטימי. חברים שהם שותפים לדרך, שמתגעגעים ורעבים לדבר ה’, וצמאים להתחדשות ,התקרבות ודיוק בכל מעגלי החיים.

   

 •  “חסידים היו שוהים”- לימוד הכנה לתפילה\ות.
  להגביר את המציאות של התחושה הכי חשובה ביהדות, והכי נעלמת: הרגשת –”נוכח פני ה'”, בצורה חייה, מורגשת. לחוש קשר יותר עמוק לתפילה, לה’, לחיים. להחזיר עטרה ליושנה, דברים שברומו של עולם.

   

 • ויפגע יעקב במקום”- תפילה ערבית מכוונת(על בסיס ההקדמות ביחידה הקודמת)

 • “פרנס”- ארוחת ערב, שהיא חלק בלתי נפרד מעבודה שבלב: זמן של מרחב נתינה ומקום של גילוי נפש  של כל אחד ואחד מהחברים (בכל שבוע מישהו אחר)

  החבר מספר את מסע חייו האישיים, ומביא איזה מאכל מפנק שאוהב. יחידה שמגבירה מאוד את עומק החברות מתוך הכרה פנימית אישית, רחבה של נפש החברים.   

 • “שלושת הנקודות”-  סוד ‘נקודת החבר’, ו’נקודת’ ההתבודדות.

  נקודת החבר: “כי יש בכל אחד מישראל, דבר יקר שהוא בחינת נקודה, מה שאין בחברו… ובחינה הזאת שיש בו יותר מחברו, הוא משפיע ומאיר ומעורר לב חברו, וחברו צריך לקבל התעוררות ובחינה הזאת ממנו, כמו שכתוב: ‘ומקבלין דין מן דין’ “(ליקוטי מהור’ן לד). רחישת כלים לעבודה עם החבר לעומק של גילוי הנפש, ומרחב לתיקון והשלמה הדדיים.

  התבודדות: לימוד ויישום של הכלי והעצה העיקרית של היהדות- בבחינת לתפוס אומנות אבותינו הקדושים: סוד התפילה והשיחה הישירה אל בוראנו: “כַּאֲשֶׁר יְדַבֵּר אִישׁ אֶל רֵעֵהוּ, וְרֵעֵהוּ מַקְשִׁיב וְשׁוֹמֵעַ אֵלָיו”(מסילת ישרים). נגלה את עומק נפלאות העצה שמשנה את החיים הרוחניים -כפשוטו.

 • “בני מחשבה טובה”- ספר עבודה: לימוד על הסדר עם האדמור מפאיסצנא- במיקוד להדרכה כיצד לבנות חבורה עובדת, וכן כלים מופלאים לעומק גילוי הנשמה, ודבקות בה’.